Žurnalistų darbo kokybė

#nepatinka #neskaityk #neklausyk #nežiūrėk

Vėl klausiausi Žinių radiją.

Vėl esu nustebintas žurnalistų neprofesionalumu.

Panašu, kad Lietuvoje žurnalistas yra tas, kuris moka be klaidų rašyti ir moka literatūrine kalba kalbėti eteryje. Viskas – daugiau jokių gebėjimų nereikia.

Tuomet šitie žmonės gali kalbėti visomis temomis. Na – VISOMIS. Šiandien apie transporto įmones, rytoj apie patyčias, poryt apie šiukšlių išvežimą, dar po dienos apie tai kas trukdo jaustis laimingais, paskui dar apie Šiaurės Korėją ir Siriją.
Na, visų galų specialistai.
Iš pažiūros lyg ir viskas labai normalu. Na, eruditai tie žurnalistai, ane?
Iš tikro – visai ne. NE!

Klausiausi pokalbio apie vežėjus. Tokios nekompetencijos iš žurnalisto nesitikėjau. Prieš rimtus pokalbius reiktų gerai pasiruošti laidoms. Neužtenka pasikviesti skirtingų pašnekovų (šį sykį jie buvo, bet dažnai nepadaro net to).

Aš visai pritarčiau, kad žurnalistiką studijuoti galėtų tik tie, kurie jau turi kokį nors išsilavinimą, darbo patirtį. Nes visko žinojimas tikrai jau užknisa.

Sakysite, kad ir aš tokiu bandau būti? Nė velnio. Aš niekada nesiginčysiu temomis, kurių nė trupučio neišmanau. Ir net tomis, apie kurias paviršutiniškai pasiskaičiau. Tarkim visai neišmanau pedagogikos, medicinos. Taip, paskaitau apie mediciną, bet tai nepadaro manęs specialistu ar tuo, kuris galėtų rimtai diskutuoti apie specifinius niuansus.

Ir apskritai, rašau tik savo subjektyvią nuomonę ir apie asmeninę patirtį. Žinau kada klystu, žinau kada man trūksta tam tikrų žinių. Ir žinau, kad neužteks tam kartui pasiskaityti google surastos info, kad tapti tinkamu pašnekovu apie finansines rinkas.

Taigi, transporto logistika. Tuoj sušoks “žinovai” sakydami, kad nieko nesuprantu. Aha, norėčiau padiskutuoti su tuo, kuri yra, tarkim, perskaitęs TIR konvenciją ir galėtų padiskutuoti apie tarptautines sutartis apie vairuotojų darbo apmokėjimą ir darbo reguliavimą. Aš kabu apie pačias konvencijas, o ne apie sutrauktą informaciją kurią naudojate kasdien. Ups… Nebus nė vieno? Kaip ir tas “žurnalistas” su medaliu. Neskaitė ir nežino, nesiruošė. Atseit užtenka gebėjimo skaityti, rašyti ir gražiai klabėti. Hmmm, bet jei JAM užtenka, tai AŠ irgi esu afigienas specas visame kame? Ką?

Kadangi rašiau, kad aš ne medikas, tai turiu labai subjektyvų klausimą tikriems specialistams. Kokius muzikos instrumentus reikia nusipirkti, kad mane jie gydytų nuo visų ligų?

http://www.etikoskomisija.lt/teisine-informacija/etikos-kodeksas/item/69-lietuvos-visuomenes-informavimo-etikos-kodeksas

16 straipsnis
Žurnalistai, viešosios informacijos rengėjai ir skleidėjai neturi propaguoti žmonių ar jų grupių antgamtinių, nerealių savybių, paranormalių reiškinių, išskyrus atvejus, kai tokia informacija pateikiama kaip pramoga arba įstatymais nedraudžiamo tyrimo objektas. Neturi būti sudaromas įspūdis, kad astrologai, chiromantai, parapsichologai, ekstrasensai, bioenergetikai gali duoti patikimų patarimų apie ateitį, sveikatą ir kitas sritis.

Kam nepatiko mano postas, tegul pasigydo su tuo gongu. Gal padės?

 

Facebook Comments

Parašykite komentarą

Your email address will not be published.